Informacje

Opis okolicy w której znajduje się Kompleks rezydencjalny
Anfo jest małą gminą na terenie prowincji Brescia, położoną na wysokości 400 m.n.p.m na zachodnim wybrzeżu jeziora Idro. Mała perła turystyczna, usytuowana w nieskalanym środowisku naturalnym, bez przemysłu, ograniczona tylko górami z jednej strony a jeziorem z drugiej. Zainteresowanie tą miejscowością wiąże się szczególnie z faktem, iż na jej terenie znajduje się Rocca D’Anfo (Twierdza Anfo), antyczna warownia wojskowa, zajmująca obszar ok 50 hetarów skały, istniejąca już przed 1400 r.
Jezioro, dzięki sprzyjającym warunkom wiatrowym jest stałą metą dla pasjonatów windsurfingu, kitesurfu, żeglarstwa. Urokliwe jezioro zachęca do uprawiania kajakarstwa, wędkarstwa i wszelkich sportów wodnych.
Latem piękne góry w Anfo i okolicach zapraszają do uprawiania wspinczek pieszych i rowerowych.
Zimą Anfo jest doskonałą bazą wypadową do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowbordu; 20 km stąd znajduje się stacja narciarska Maniva (obecnie rozbudowywana), 25 km urzekający krajobrazem Gaver, gdzie znajduje się też unikalna trasa dla narciarstwa biegowego.
50 km od Anfo znaduje znany ośrodek narciarski w Pinzolo, 15 km za nim renomowany w świecie kurort Madonna di Campiglio.
Nie sposób nie wspomnieć w końcu choćby słowem o walorach historycznych i kulturowych tych okolic. Tu przecież sięgały granice Republiki Weneckiej, tu przebiegała w XV w. granica pomiędzy Serenissimą a Księstwem Biskupim w siedzibą w Trydencie, a później, u początku XIX w. granica między Włochami zajmowanymi przez wojska Napoleona Buonaparte a Austrią. Z uwagi na strategiczne położenie Anfo z rozkazu Napoleona w Twierdzy dokonywano rozliczych modernizacji i usprawnień.
Naocznym świedectwom historii, towarzyszą unikatowe obiekty sztuki, rozsiane bogato po okolicznych obiektach sakralnych i militarnych. Dlatego ciekawy mieszkaniec naszej rezydencji bez większych kłopotów odnajdzie w okolicy arcydzieła Tiziana, Tintoretta, Jacopo Palmy Młodszego, Giovanniego Pietro da Cemmo i wielu innych.
Rozważając wartości kultury należy pamiętać też o innych wydarzeniach, interesujących z punktu widzenia etnologii, do których należy zwłaszcza zaliczyć tradycje miejscowego karnawału. W okolicznych miejscowościach kultywowane są przecież tradycje jeszcze z XVI w. w formie praktycznie niezmienionej do czasów współczesnych.
Gdy do powyższej listy dodać niezwyke specjalności kulinarne, jak choćby jedyny w swoim rodzaju ser „bagoss” (produkt alimentacyjny zastrzeżony), którego produkcja wywodzi sie z XVIII w., to prędko okaże się, że nie będą Państwo chcieli nigdzie wyjechać z tego urokliwego i cichego zakątka, w samym centrum północnych Włoch.
Tym bardziej, że w razie potrzeby do Werony jest tylko 100 kilometrów, a do Mediolanu czy Wenecji niewiele więcej.
Przydatne adresy turystyczne i administracyjne:
Twierdza w Anfo
Urząd Gminy Anfo
Gaver
Maniva
Pinzolo e Madonna di Campiglio
Gdzie jesteśmy:
Jadąc samochodem od strony Wenecji lub Mediolanu do Anfo najlepiej dotrzeć autostradą A4, zjazd “Brescia centro”, następnie drogą 45 BIS w kierunku lago di Garda/Valle Sabbia, aż do samego maista które leży 60 km od Bresci.
Środkami komunikacji publicznej można dojechać ze stacji Brecsia autobusami spółki SIA.
Najbliższe lotniska: lotnisko Orio al Serio w Bergamo (100 km)/ lotnisko Valerio Catullo di Verona (100 km), lotniska w Mediolanie,i Wenecji.
Znajdź na mapach google